Стоилковски: Извор на хаосот во Скопје е коалицијата Тачела, одземање на ингеренциите и оставка на Арсовска е единствен спас за Скопје


Скопјани и Скопје, македонскиот политички, економски и здравствен центар, не смеат да бидат жртва на лукративност, криминогеност и тајни средби на коалицијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Интегрално соопштение од СДСМ: Кавгите помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски од една и Данела Арсовска од друга страна, открија скандалозни признанија за ...
| | веќе видена | слични

Од СДСМ се огласија со соопштение по повод синоќешното интервју на градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска која информира дека добила закани и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

-Арсовска и Тачела коалицијата прво народот го нарекоа багра, а сега измислува непостоечки работи и разговори кои не се случиле. Отворено се сомневаме дали ...
| | веќе видена | слични

Оставка поради здравствени причини на почетокот на 2023 година. Неофицијално, Арсовска размислува за предвремено завршување на градоначалничкиот мандат. Но, ...
| | веќе видена | слични

Оние кои што го следеа целото мое обраќање, многу добро разбраа за кого се однесува погрдниот збор „баграта на Ленин“. Оние кои што не го следеа целото мое ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на огромното количество лаги што ги изнесе Данела Арсовска, во срамното интервју на Канал 5 телевизија, би сакале да истакнаме следново: Крајно сме ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје поднесе тужба против приватните автобуски превозници „Слобода превоз“ и „Макекспрес“, поради нанесена економска штета врз буџетот на Градот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 597 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 524 | | | веќе видена

Откако премиерот Димитар Ковачевски во петокот со својот бугарски колега Галаб Донев во телефонски разговор се заложија за мирно и безбедно чествување на ...
сите 590 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 326 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 81 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 239 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Извор на хаосот во Скопје е коалицијата Тачела, одземање на ингеренциите и оставка на Арсовска е единствен спас за Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: