Убедени дека Германија е управувана од „длабоката држава“


9 копии

Се претпоставува дека најмалку 120 луѓе знаеле за наводните планови на движењето Граѓани на Рајхот за насилно соборување на германската Влада, јави германската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германското Министерство за одбрана сака да го олесни отстранувањето на екстремистите од армијата. Барањето е поднесено во време кога во земјава се води ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните на Рајхот, ултрадесничарско германско движење кое планираше државен удар, пред извесно време купиле оружје за своите терористички акции во Хрватска, ...
| | веќе видена | слични

Познатиот готвач чија ќерка е девојка на фудбалерот на Реал Мадрид, Дејвид Алаба и поранешен полицаец, кој некогаш имал задача да ги штити еврејските заедници ...
| | веќе видена | слични

Бундестагот денеска ќе одржи дебата за истрагата за екстремно десничарската терористичка група која наводно планирала да ја собори германската влада, јави ДПА. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германија планира да ги заостри законите за оружје откако беше откриен заговор на екстремно десничарска група за соборување на владата, изјави министерката за ...
| | веќе видена | слични

Бројот на германските граѓани кои се идентификуваат себеси како приврзаници преку членство или поддржување на екстремното десничарско движење „Граѓани на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 301 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 306 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убедени дека Германија е управувана од „длабоката држава“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: