ЗНМ: Функционерите мора да одговараат на прашањата на новинарите


2 копии

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) остро реагираше, на како што велат, игнорантниот, непрофесионалниот и крајно понижувачки однос од генералниот ...
| | веќе видена | слични

Голем дел од работничките права на новинарите и медиумските работници во Македонија не се почитуваат. Некои од проблемите со кои се соочуваат новинарите се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По повод 10-ти декември, Светскиот ден на човекови права, изработена е нова анализа со наслов „ Слободата на изразување и безбедноста на новинарите пред Судот ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги реагира на непрофесионалниот однос на генералниот секретар на градот Скопје Зоран Глигоров, кој за време ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) и Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) остро реагираат на односот на генералниот секретар ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На денешните протести во Скопје поврзани со блокадите на приватните превозници, полицијата грубо го прекрши правото на новинарите да снимаат и известуваат. ...
| | веќе видена | слични

На денешните протести во Скопје поврзани со блокадите на приватните превозници, полицијата грубо го прекрши правото на новинарите да снимаат и известуваат, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 301 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 302 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗНМ: Функционерите мора да одговараат на прашањата на новинарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: