Продолжуваат протестите на приватните автобуски превозници


4 копии

Интегрално соопштение од СДСМ: Кавгите помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски од една и Данела Арсовска од друга страна, открија скандалозни признанија за ...
| | веќе видена | слични

Од СДСМ се огласија со соопштение по повод синоќешното интервју на градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска која информира дека добила закани и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

-Арсовска и Тачела коалицијата прво народот го нарекоа багра, а сега измислува непостоечки работи и разговори кои не се случиле. Отворено се сомневаме дали ...
| | веќе видена | слични

Оставка поради здравствени причини на почетокот на 2023 година. Неофицијално, Арсовска размислува за предвремено завршување на градоначалничкиот мандат. Но, ...
| | веќе видена | слични

Оние кои што го следеа целото мое обраќање, многу добро разбраа за кого се однесува погрдниот збор „баграта на Ленин“. Оние кои што не го следеа целото мое ...
| | веќе видена | слични

Вечерва Стефан Андоновски, секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ и советник во Совет на Град Скопје за „Клик плус“ на ТВ21 изјави дека постои една ...
| | веќе видена | слични

„Постои состанок минатата недела, кој премиерот го потврди дека помеѓу градоначалничката Арсовска и премиерот со присуство на еден градоначалник од скопските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарија денеска испраќа три генератори за електрична енергија на три гранични пункта со Македонија, изјави бугарскиот министер за внатрешни работи Иван ...
сите 489 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 242 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 253 | | | веќе видена

Според Сеизмолошката агенција на САД, земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала ја погодил областа Бафало.Земјотресот бил почувствуван во ...
сите 274 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 156 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Синоќа на Извршниот одбор на СДСМ меѓу сопартијците и премиерот Димитар Ковачевски биле изнесени стравувања од „албанизација“ на Владата, според информациите ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат протестите на приватните автобуски превозници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: