СДСМ: Мицкоски да ја прекине блокадата на Скопје, повлекувањето на Ленин е провидна игра


Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Добро е што приватните превозници излегоа в пресрет на барањето на премиерот Ковачевски да ги ослободат улиците и да овозможат граѓаните на Скопје да живеат ...
| | веќе видена | слични

Дарко Каевски ни денес не ги повика градоначалниците на СДС и ДУИ да дадат пред граѓаните отчет за една година од нивниот мандат. Не ги повика, затоа што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почитувани, ВМРО-ДПМНЕ е симбол за неспособност, за партизација и хаос во единиците на локалната самоуправа кои ги предводи. Хаосот е највидлив во Град Скопје. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

На локалната власт во Прилеп и оставив време да ја оправда довербата, рече функционерот на СДСМ, Горан Сугарески во гостувањето во „Само вистина“, кој додаде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ниту еден градоначалник од редовите на СДС не направи отчет за сработеното, затоа што нема ништо сработено. Граѓаните на Струмица, Центар, Пробиштип, ...
| | веќе видена | слични

Со многу работа и добро планирање Општина Радовиш успеа да има релативно успешна година со високи оцени и покрај светската економска и енергетска криза за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заедничко за владеењето на ВМРО-ДПМНЕ во повеќето општини во државата во изминатите 12 месеци е хаос, нефункционалност, партизација, расипничко трошење на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 173 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 297 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски да ја прекине блокадата на Скопје, повлекувањето на Ленин е провидна игра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: