Не смее Охрид да биде синоним за скапо сместување, студени соби и бајат појадок

Директорот на Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот (АППТ), Љупчо Јаневски очекува 2022 година да ја заокружиме со околу 2,8 милиони ноќевања и над ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 1 јануари следната година Турција ќе воведе туристичка такса. Таксата за престој вклучува услуги за ноќевање во сместувачки капацитети како што се хотели, ...
| | веќе видена | слични

Од 1 јануари 2023 година Турција ќе воведе такса за престој за туристите. Огласот за примена на таксата за престој изготвен од Министерството за трезор и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Туристичките агенции се` уште немаат добиено официјален меил за дополнителните 7 евра за влез на македонските граѓани во европските земји. И тие се информирани ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Посетителите на Бали не мора да бидат загрижени поради новиот индонезиски закон кој вклучува забрана на вонбрачен полов однос, соопшти денеска гувернерот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 301 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 301 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не смее Охрид да биде синоним за скапо сместување, студени соби и бајат појадок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: