Спасовски и првите луѓе од распупеното правосудството во пакет да си поднесат оставка после дебаклот странци да ги гонат криминалот и корупцијата во Македонија


Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Од сите страни на меѓународна заедница пристигнуваат обвинувања дека исклучително е криминална власта дека има огромно присуство на криминал и корупција. ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на СДСМ Снежана Калеска-Ванчева синоќа во емисијата „Топ тема“ истакна дека по дефиниција власта е најодговорна, но едно треба да биде јасно, ниту ...
| | веќе видена | слични

Вакви тимови на експерти (против корупција) од САД има во две држави и тоа се Авганистан и Македонија, податок кој говори дека е поразително што нашата држава ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Ристески во гостување на вечерашната Топ тема, укажа дека критики кон Македонија за корупција имало и од претходната американска амбасадорка. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред да дадам оценка ќе кажам дека вакви тимови на експерти од САД има во две држави и тоа се Авганистан и Македонија. Овој податок говори дека е поразително ...
| | веќе видена | слични

„Не би рекла дека доаѓањето на тимот за санкции од САД е пораз за институциите, туку тоа е знак на соработка и помош и јасен сигнал дека корупцијата не може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Дојдено е време кога треба да видиме дали треба да имаме судови и обвинителства каде судиите и обвинителите не знаат што да прават со себе во половина од ...
| | веќе видена | слични

Патеничката на СДСМ Снежана Калеска Ванчева во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма истакна дека по дефиниција власта е најодговорна, но едно треба да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски и првите луѓе од распупеното правосудството во пакет да си поднесат оставка после дебаклот странци да ги гонат криминалот и корупцијата во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: