Управниот одбор на ЗЕЛС бара Владата да не ги враќа општините на слободниот пазар на електрична енергија

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
| | веќе видена | слични
6 копии

АД МЕПСО информира дека спроред регистрираното на броилата на кои се бележи испорачаната електрична енергија од електропреносниот систем, МЖ Транспорт во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи најави дека долгот кон ЕВН за неплатени сметки за струја на државни институции ќе биде подмирен веднаш штом во ...
| | веќе видена | слични

Над 40 милиони евра ќе пренамени власта за да ги спасува институциите кои со години не плаќале струја. Вицепремиерот Битиќи вели дека сумата е многу поголема ...
| | веќе видена | слични

ЕВН нема да ја исклучи струјата во скопскиот клинички центар. Од таму за Сител велат дека ќе го почекаат Собранието да направи пренамена на буџетски средства и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на денешниот ден, откако истече рокот кој ЕВН им го одреди, освен на Железници транспорт, струјата им ја исклучиле и на АД ГТЦ. Струја немало во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 231 | | | веќе видена

Големата порота во Њујорк изгласа покренување на обвинение против Трамп. Ова беше очекувано особено откако Трамп најави кандидатура за претседателските избори ...
сите 125 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Дали се задоволени албанското его и решавањето на меѓуетничките односи во државата, дали со поставувањето премиер Албанец ќе биде ставен дефинитивен крај на ...
сите 93 | | | веќе видена

Одлуката на Уставниот суд со која се укинуваат одредби од Законот за плата и други надоместоци на избрани и именувани лица е конечна и треба да се почитува. ...
сите 101 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Русија денеска усвои нова стратегија за надворешната политика, која ги издвои САД и Западот како извор на „егзистенцијална закана“ за Москва.„Потресите на ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Управниот одбор на ЗЕЛС бара Владата да не ги враќа општините на слободниот пазар на електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: