Во чест на Оливер Драгојевиќ во Сплит се слави неговиот роденден

На денот кога татко ѝ ги избодел мајка ѝ и сестра ѝ, 10-годишното девојче од Мелбурн во својот дневник напишало дека е загрижена за неа и дека е исплашена. ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо се најде во центарот на вниманието по аферата со непозната келнерка со која во 2009 година го доби својот прв син Кристијано Роналдо Јуниор. ...
| | веќе видена | слични

За кариерата на легендарниот пејач Здравко Чолиќ е излишно да се говори, а безброј испеаните хитови и преполните сали зборуваат сами за себе. Пејачот иако низ ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите светски фудбалери во последните десетина години, капитенот на Хрватска Лука Модриќ е нетипична фудбалска ѕвезда, ретко зборува за својот ...
| | веќе видена | слични

Иако многумина знаат дека парот има три деца и дека никогаш немале скандали или афери, јавноста знае многу малку за сопругата на еден од најдобрите  фудбалери ...
| | веќе видена | слични

Милена Дравиќ и Драган Николиќ Милена и Драган ги спои филмот. Тие се запознале на снимањето на филмот „Хороскоп“ во 1969 година, а две години подоцна, во ...
| | веќе видена | слични

Музичарот Оливер Драгојевиќ, да беше жив, вчера ќе наполнеше 75 години, а по тој повод се огласи неговата сопруга Весна Драгојевиќ. Оливер Драгојевиќ почина ...
| | веќе видена | слични

Јованка Будисављевиќ Броз вчера ќе наполнеше 98 години. Таа самата во интервју кажа дека нејзиното семејство потекнува од Пеќ на Косово, поради што селото во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 595 | | | веќе видена

Откако премиерот Димитар Ковачевски во петокот со својот бугарски колега Галаб Донев во телефонски разговор се заложија за мирно и безбедно чествување на ...
сите 590 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 523 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 326 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 78 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во чест на Оливер Драгојевиќ во Сплит се слави неговиот роденден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: