ГЕРМАНИЈА: Уапсените екстремисти планирале државен преврат


7 копии

Се претпоставува дека најмалку 120 луѓе знаеле за наводните планови на движењето Граѓани на Рајхот за насилно соборување на германската Влада. Дваесет и пет ...
| | веќе видена | слични

Се претпоставува дека најмалку 120 луѓе знаеле за наводните планови на движењето Граѓани на Рајхот за насилно соборување на германската Влада, јави германската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германското Министерство за одбрана сака да го олесни отстранувањето на екстремистите од армијата. Барањето е поднесено во време кога во земјава се води ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните на Рајхот, ултрадесничарско германско движење кое планираше државен удар, пред извесно време купиле оружје за своите терористички акции во Хрватска, ...
| | веќе видена | слични

Познатиот готвач чија ќерка е девојка на фудбалерот на Реал Мадрид, Дејвид Алаба и поранешен полицаец, кој некогаш имал задача да ги штити еврејските заедници ...
| | веќе видена | слични

Бундестагот денеска ќе одржи дебата за истрагата за екстремно десничарската терористичка група која наводно планирала да ја собори германската влада, јави ДПА. ...
| | веќе видена | слични

Германија планира да ги заостри законите за оружје откако беше откриен заговор на екстремно десничарска група за соборување на владата, изјави министерката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарски државјанин го натепал Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Поради овој инцидент беше повлечен бугарскиот ...
сите 643 | | | веќе видена

Основните претпоставки на ова владино мнозинство се на линија на тоа што Алијанса за Албанци го застапува, а тоа е стратешкото партнерство со САД, продолжување ...
сите 271 | | | веќе видена

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од ...
сите 316 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 408 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 420 | | | веќе видена

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 203 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЕРМАНИЈА: Уапсените екстремисти планирале државен преврат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: