ВМРО ДПМНЕ: Васко Кичевски да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела


Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
| | веќе видена | слични

Наместо решавање на проблемите со кои се соочуваат приватните превозници поради долгот кој Град Скопје, односно ЈСП го има кон нив, надлежните како и Владата ...
| | веќе видена | слични

Превозниците излегоа и го блокираа градот затоа што Арсовска и Александар Стојковски, директор на ЈСП, кадар на СДС не им ги исплаќаа парите кои им ги должат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ковачевски и Арсовска се едно исто, тоа само се потврди со блокадите, тие ги предизвикаа, а потоа и тргнаа. Превозниците излегоа и го блокираа градот затоа што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Арсовска, коалициониот партнер на СДС е виновна за хаосот во Скопје, Ковачевски да побара нејзина оставка, се вели во партиското соопштение на ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски и по неколку месеци малтретирање на граѓаните со лажни дојави за бомби не е способен да го гарантира мирот и безбедноста на граѓаните. Со месеци ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Тачела е коалицијата на СДС и Арсовска, на која со лепакот наречен тендери и дебели хонорари се прилепени и ГРОМ, ДУИ и Левица. Оваа Коалиција е одговорна за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Ова е билансната картица на ЈСП од 01.01.2022 до 30.11.2022 година. Тука се гледа вистинскиот долг на ЈСП кон приватните превозници. Според картичката, на ТД ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 301 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 302 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ: Васко Кичевски да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: