Османи: Сами побаравме да ни помогнат против корупцијата


Тимот од САД за борба против корупцијата во Македонија беше и замина, а наскоро треба да се знаат и лицата кои ќе се најдат на црната листа. Според објавите ...
| | веќе видена | слични

Владата го зголеми буџетот и капацитетите, останува на судиите и на јавните обвинители да ја завршуваат својата обврска со интегритет, да не бидат подложни на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Доаѓањето на американскиот тим за санкции во Македонијае во функција на скенирање на состојбите во судството, но политичката порака од тоа е дека треба сами да ...
| | веќе видена | слични

 Тој го дообјаснува министерот за надворешни работи Бујар Османи, кој кажа дека Македонија самата побарала од САД да помогне во борбата против корупцијата, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска порача дека има голема забуна околу американскиот тим за санкции кој треба да истражува корупција во земјава. -Тоа не е ...
| | веќе видена | слични

Тимот за „лов“ на корумпирани функционери од Вашингтон дојде и си замина, а домашните функционери почнаа меѓусебно да се покажуваат со прст кој е крив. Сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Сами побаравме да ни помогнат против корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: