БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА Е АКО ВИСОК ФУНКЦИОНЕР ОДИ ВО ЗАТВОР Јовановиќ песимист, инфлацијата ќе продолжи

2 копии

Ова што сега се предлага како даночна реформа воопшто не е даночна реформа оти сè останува исто. Јас и пред да влезам во Министерството за финансии зборував за ...
| | веќе видена | слични

Русија е главен уништувач на Македонија, па многу ме чуди зошто има толкава поддршка во земјата. Главно одговорот што сум го добивал е дека поврзаноста е ...
| | веќе видена | слични

Македонската дипломатија со најкраток одговор не оди никаде. Дури и стагнацијата значи уназадување, вели за „Студио 10“ поранешниот амбасадор Ѓорѓи ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 444 | | | веќе видена

Владата продолжува да го ограничува движењето и работата на новинарските екипи кои од утрово sevдојдени пред црквата Свети Спас во Скопје на одбележувањето на ...
сите 238 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 358 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег на планините и на повисоките места и од дожд и снег во пониските предели. Попладне ќе ...
сите 207 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА Е АКО ВИСОК ФУНКЦИОНЕР ОДИ ВО ЗАТВОР Јовановиќ песимист, инфлацијата ќе продолжи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: