Симов: ИКТ секторот, туризмот и агро бизнисот главни сектори за соработка со Бугарија

Денешниот бизнис форум е одлична можност за мапирање на бизнисите и инвестициски можности и давање поддршка во реализација на заеднички проекти и активности ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата прави компромиси и му помага на приватниот сектор, но и тој треба да одговори соодветно, порача денеска вицепремиерот за економски прашања Фатмир ...
| | веќе видена | слични

Со измени на Законот за донации и спонзорства во јавните дејности полесно ќе се обезбедуваат даночни поттикнувања на донации од граѓаните и претпријатијата. ...
| | веќе видена | слични

Матјаж Хан, словенечки министер за економија и инфраструктура оцени дека: „односите меѓу Словенија и Северна Македонија се одлични и пријателски, објави Н1 ...
| | веќе видена | слични

Во организација на Конект како дел од Проектот на УСАИД Партнерства за донирање денеска се одржа Форумот за филантропија. Станува збор за годишен собир на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 302 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 300 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 174 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симов: ИКТ секторот, туризмот и агро бизнисот главни сектори за соработка со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: