ЗЕЛС: Општините во оваа енергетска криза се доведуваат до работ на егзистенцијата


Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ одржа брифинг со новинарите со најнови информации од работењето на компанијата и енергетските случувања во државата. Директорот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска во Виена учествуваше на 20. Министерски состанок на Енергетската заедница. Со состанокот претседаваше ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Наша заложба е да нема значително зголемување на цените на електричната енергија по 1 јануари идната година иако трендот на зголемување на цените на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најдоцна до 22. декември Регулаторната комисија за енергетика ќе ја соопшти новата цена на електричнста енергија за 2023 година најави директорот на ЕСМ, Васко ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Виена учествуваше на 20. министерски состанок на Енергетската заедница, на кој се дискутираше за ...
| | веќе видена | слични

И компаниите кои трошат индустриска струја обезбедена од ЕСМ ќе добијат поевтина струја во наредниот период, најави Васко Ковачевски, генерален директор на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗЕЛС: Општините во оваа енергетска криза се доведуваат до работ на егзистенцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: