Ленин се повлекува од протестите, автобусите остануваат на протест


Продолжува хаосот во Скопје. Превозниците не попуштаат. Автобусите ќе останат на крстосниците се додека не им се исплати милионскиот долг од ЈСП. Директорот на ...
| | веќе видена | слични

Наместо решавање на проблемите со кои се соочуваат приватните превозници поради долгот кој Град Скопје, односно ЈСП го има кон нив, надлежните како и Владата ...
| | веќе видена | слични

Превозниците излегоа и го блокираа градот затоа што Арсовска и Александар Стојковски, директор на ЈСП, кадар на СДС не им ги исплаќаа парите кои им ги должат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ковачевски и Арсовска се едно исто, тоа само се потврди со блокадите, тие ги предизвикаа, а потоа и тргнаа. Превозниците излегоа и го блокираа градот затоа што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Арсовска, коалициониот партнер на СДС е виновна за хаосот во Скопје, Ковачевски да побара нејзина оставка, се вели во партиското соопштение на ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски и по неколку месеци малтретирање на граѓаните со лажни дојави за бомби не е способен да го гарантира мирот и безбедноста на граѓаните. Со месеци ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Тачела е коалицијата на СДС и Арсовска, на која со лепакот наречен тендери и дебели хонорари се прилепени и ГРОМ, ДУИ и Левица. Оваа Коалиција е одговорна за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Ова е билансната картица на ЈСП од 01.01.2022 до 30.11.2022 година. Тука се гледа вистинскиот долг на ЈСП кон приватните превозници. Според картичката, на ТД ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на денешната прес конференција одговорајќи на новинарско прашање дали смета дека новата Декларација на ...
сите 133 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ленин се повлекува од протестите, автобусите остануваат на протест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: