Ленин Јовановски: Ќе и олеснам на Данела, ќе се повлечам, но блокадите продолжуваат


Директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски се повлекува од протестот на превозниците и од сите процеси кои ќе следат понатаму затоа што смета дека ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Република Македонија, Димитар Ковачевски ја поздрави одлуката на приватните превозници да се повлечат од улиците на Град Скопје. Ковачевски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека е можен евентуален состанок со претставниците на приватните автобуски превозници во Скопје. Ковачевски ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За проблемот со јавниот превоз исклучива надлежност има Град Скопје, но со вицепремиерот Битиќи е разговарано за евентуален состанок за да согледаме дали може ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Средба на приватните автобуски превозници со владини претставници може да се одржи во секој момент, штом се исцрпат сите институционални можни решенија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ковачевски и Арсовска ги навредија приватните превозници нарекувајќи ги багра. Во отсуство на градоначалничката, заменик градоначалникот е тој кој ја менува и ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски и Арсовска ги навредија приватните превозници нарекувајќи ги багра, рече на денешната прес-конференција Сергеј Попов, советник и претседател на УМС ...
| | веќе видена | слични

По тргањето на блокадите од улиците во главниот град од страна на приватните превозници, кои со протести бараа отпалата на долгот кој Јавното сообраќајно ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Во отсуство на Данела Арсовска нејзиниот заменик ги почести приватните превозници во градот Скопје со сочни навреди. Ова е лицето на Тачела коалицијата во ...
| | веќе видена | слични

Тие велат дека се борат за леб, а Тачела коалицијата ги навредува нарекувајќи ги багра. Арогантното однесување на Данела Арсовска и нејзиниот учител Стевче ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Украина оваа недела доби голем поттик откако западните сојузници се согласија да ѝ испратат модерни борбени тенкови. Така, од Германија и други земји ќе добие ...
сите 336 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ „Гоце Делчев" на денешната трибина во Штип насловена „Гоце е Македонија" изјави дека на 4 ...
сите 162 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ленин Јовановски: Ќе и олеснам на Данела, ќе се повлечам, но блокадите продолжуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: