Влада: Изминатото деноноќие произведени 12.580 MWh електрична енергија, задоволени потребите на домаќинствата


На денешната прес-конференција на портпаролите на Влада, портпаролот Душко Арсовски го презентираше енергетскиот биланс за производството на електрична ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ одржа брифинг со новинарите со најнови информации од работењето на компанијата и енергетските случувања во државата. Директорот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Наша заложба е да нема значително зголемување на цените на електричната енергија по 1 јануари идната година иако трендот на зголемување на цените на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најдоцна до 22. декември Регулаторната комисија за енергетика ќе ја соопшти новата цена на електричнста енергија за 2023 година најави директорот на ЕСМ, Васко ...
| | веќе видена | слични

И компаниите кои трошат индустриска струја обезбедена од ЕСМ ќе добијат поевтина струја во наредниот период, најави Васко Ковачевски, генерален директор на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски информираше дека можно е да има одредено намалување на сметките за струја за домаќинствата и граѓаните кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дел од хигиенските производи од 1 април ќе бидат со замрзнати и пониски цени за 13 отсто во однос на износот што го имале во трговијата на мало на 20 март ...
сите 212 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 201 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 52 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Едно физичко лице и фирма за одгледување канабис за медицински цели од Гевгелија добија кривична пријава од полицијата, затоа што не ги известиле комисиите за, ...
сите 198 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Владата и компаниите мора да покажат единство за доброто на граѓаните и на државата во справувањето со предизвиците кои ги наметна ...
сите 268 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 69 | | | веќе видена

Во 2014 година членките на НАТО на состанокот во Велс се договорија да го зголемат своето учество во буџетот на Алијансата. Според договорот, земјите-членки на ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Изминатото деноноќие произведени 12.580 MWh електрична енергија, задоволени потребите на домаќинствата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: