Мицкоски: Новиот увоз на струја е за 4 дена, а ЕСМ за овој увоз ќе плати со народни пари повеќе од 3.700.000 евра

2 копии

Продолжува увозот на струја, продолжуваат „хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со „херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За 25 дена во ноември ЕСМ во своите 4 блокови на двете термоцентрали произвел 178.500 мегаватчасови струја што значи дека, просечно на час, успеал да стави во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕСМ за седум дена за увезена струја ќе плати 2,5 мииони евра, прокоментира на фесбук, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. „Иста компанија, херојски ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Иста компанија, „херојски“ авансни провизии, многу криминал и корупција. Не треба истрага, не треба специјални тимови, криминалот е насекаде. Треба избори и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук напиша дека ЕСМ за новиот увоз ќе плати со народни пари околу 2.500.000 евра. - Иста компанија, ...
| | веќе видена | слични

Иста компанија, „херојски” авансни провизии, многу криминал и корупција, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, додавајќи дека не треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 507 | | | веќе видена

„Отсуството на државна стратегија нѐ доведе до точка на студена војна со Бугарија. Згора на тоа Македонија има блокирани европски интеграции и e поставена во ...
сите 437 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 487 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Новиот увоз на струја е за 4 дена, а ЕСМ за овој увоз ќе плати со народни пари повеќе од 3.700.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: