Изминатото деноноќие произведени 12.580 MWh електрична енергија


3 копии
10 копии

– ЕСМ Продажба почна постапка за набавка на природен гас за потребите на топланите за греење на градот Скопје за периодот јануари-април. -Испратени се покани ...
| | веќе видена | слични
22 копии

-Испратени се покани за достава на понуди до активните лиценцирани компании за трговија и снабдување со природен гас во Република Македонија и повикот е ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ Продажба започна постапка за набавка на природен гас што им е потребен на топланите за греење на Скопје за периодот од јануари до април. Оттаму информираат ...
| | веќе видена | слични
12 копии

ЕСМ Снабдување со топлина апелира сите потрошувачи кои ја добиваат фактурата во хартиена форма да ја искористат можноста за добивање на е-фактура затоа што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За 25 дена во ноември ЕСМ во своите 4 блокови на двете термоцентрали произвел 178.500 мегаватчасови струја што значи дека, просечно на час, успеал да стави во ...
| | веќе видена | слични

Скопјани кои се греат на парно месецов ќе треба да платат две сметки за испорачана топлинска енергија, едната за октомври, другата за ноември . Новиот ...
| | веќе видена | слични

Како што нагласуваат, при тоа во термоелектраните се произведени 13.223, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци 3.140 мегават часови електрична ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 479 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 606 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 188 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 107 | | | веќе видена

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изминатото деноноќие произведени 12.580 MWh електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: