ВМРО-ДПМНЕ: Странски извршители да гонат криминал, а не домашни е јавен пораз


Проблемот е МВР, денес да имаше грам морал по поразот странски извршители да гонат криминал, а не домашни, министерот за МВР ќе си дадеше оставка. Тоа е јавен ...
| | веќе видена | слични

„Без никаков конкретен изговор и на нехуман начин, припадниците на полициската единица „Тигри“ изминативе денови тепаа и малтретираа млади Албанци во Скопје, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Оливер Спасовски на командирска позиција во РЦ Запад, на ГП Блато назначил осудено лице кое веќе лежело затвор за криумчање и злоупотреба на службената ...
| | веќе видена | слични

На чело на министерството за внатрешни работи веќе 7 години е Оливер Спасовски, човек кој во предизборието и пред доаѓање на власт на неговата матична партија ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
4 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во соопштение го обвини Министерството за внатрешни работи дека на граничниот премин Ќафасан за командир е поставено лице со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МВР и СДС да не лажат. Спасовски со свој потпис го назначил Бесфор Аме на командирска позиција во РЦ Запад, на ГП Блато. Бесфор Аме е полициски службеник, кој ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Оливер Спасовски за командири на гранични премини поставува луѓе со отслужена казна затвор за криумчарење и шверц. За командири на гранични премини, наместо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 301 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 302 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Странски извршители да гонат криминал, а не домашни е јавен пораз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: