Се зголемуваат платите во Владата за 5.350 денари

Социјалистичката партија на Македонија внимателно ги следи изјавите и ветувањата на премерот и министрите во врска со најавите за зголемување на цените на ...
| | веќе видена | слични

Социјалистичката партија на Македонија внимателно ги следи изјавите и ветувањата на премерот и министрите во врска со најавите за зголемување на цените на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Високите цени на производите никако да се намалат, потрошувачите со еден куп поплаки, а од Организацијата на потрошувачите на Македонија со совети. Велат дека ...
| | веќе видена | слични

Половина плата за храна и сметки Во Народната банка на Македонија велат дека има низа фактори поради кои Македонија е поизложена на глобалните шокови. 1. Ние ...
| | веќе видена | слични

Геополитичките тензии предизвикуваат високи енергетски трошоци, додека намалувањето на понудата исто така ја нарушува потрошувачката, а со тоа директно влијае ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Македонија Димитар Ковачевски има плата од 88.260 денари или безмалку 1.500 евра, додека платите на вицепремиерите и министрите се околу 70 тина ...
| | веќе видена | слични

На прсти можат да се избројат земјите во Европа кои успеаја да го издржат притисокот и да не преминат во зоната на двоцифрена инфлација. Статистиката на ...
| | веќе видена | слични

На една рака може да се избројат земјите кои успеаа да задржат едноцифрено нивп на инфлација. Статистиката на „Вижуал капиталист“ илустрира што се случува во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се зголемуваат платите во Владата за 5.350 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: