Поарно директор на државна фирма отколку премиер

2 копии

Високите цени на производите никако да се намалат, потрошувачите со еден куп поплаки, а од Организацијата на потрошувачите на Македонија со совети. Велат дека ...
| | веќе видена | слични

Половина плата за храна и сметки Во Народната банка на Македонија велат дека има низа фактори поради кои Македонија е поизложена на глобалните шокови. 1. Ние ...
| | веќе видена | слични

Геополитичките тензии предизвикуваат високи енергетски трошоци, додека намалувањето на понудата исто така ја нарушува потрошувачката, а со тоа директно влијае ...
| | веќе видена | слични

Поевтинување на основните прехрамбени производи има, ама само во розовите очила на власта. На терен – се е по старо. Граѓаните велат дека ниту лебот, ниту ...
| | веќе видена | слични

Минималната потрошувачка кошница во Македонија што ја пресметува секој месец Сојузот на синдикатите на Македонија, според статистичките податоци, за ноември ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Македонија Димитар Ковачевски има плата од 88.260 денари или безмалку 1.500 евра, додека платите на вицепремиерите и министрите се околу 70 тина ...
| | веќе видена | слични

Цената на дизелот и другите горива на бензинските пумпи е намалена за речиси 30 отсто од нивото од пред шест месеци, но тоа не се одрази на цените на ...
| | веќе видена | слични

На прсти можат да се избројат земјите во Европа кои успеаја да го издржат притисокот и да не преминат во зоната на двоцифрена инфлација. Статистиката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 243 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 272 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека денеска (08.02.2023) во 19.10 часот завршија сите потребни проверки во врска со денешните пријави ...
сите 142 | | | веќе видена

Малолетно девојче било нападнато во автобус со бројот 57 вчера во Скопје. Според информациите од полицијата, нападнат бил и 32-годишен скопјанец кој се обидел ...
сите 167 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 109 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 283 | | | веќе видена

Во изминатите денови, државни функционери во Македонија во неколку наврати вербално малтретираа новинари и медиуми. Европската федерација на новинари (ЕФН) се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поарно директор на државна фирма отколку премиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: