Доларот во пораст по мрачните прогнози за рецесија во 2023

Цените на нафтата на меѓународните пазари во претпладневното тргување во четвртокот паднаа, бидејќи натамошното зголемување на каматите на важните централни ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска објави дека указот на рускиот претседател Владимир Путин кој ќе одговори на одлуката на Западот да наметне ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Руските власти подготвија уредба со која се забранува продажбата на руска сурова нафта на купувачите дел од Коалицијата за ценовно ...
| | веќе видена | слични

Непоколебливата определба на централните банки да ги зголемат каматните стапки е навистина извонредна. Во име на скротување на инфлацијата, тие намерно тргнаа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американската централна банка Federal Reserve (Fed) ги зголеми каматните стапки со побавно темпо отколку во претходниот период, како што и се очекуваше на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Од својот врв во средината на септември, индексот на американскиот долар доживеа фаза на депрецијација поради намалувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доларот во пораст по мрачните прогнози за рецесија во 2023

Од:
До кого (е-маил):
Порака: