Русија ЌЕ ПОСТАВИ ЦЕНА ЗА НАФАТА, под неа НЕМА ДА ПРОДАВА

Цените на нафтата на меѓународните пазари во претпладневното тргување во четвртокот паднаа, бидејќи натамошното зголемување на каматите на важните централни ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска објави дека указот на рускиот претседател Владимир Путин кој ќе одговори на одлуката на Западот да наметне ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Руските власти подготвија уредба со која се забранува продажбата на руска сурова нафта на купувачите дел од Коалицијата за ценовно ...
| | веќе видена | слични

Непоколебливата определба на централните банки да ги зголемат каматните стапки е навистина извонредна. Во име на скротување на инфлацијата, тие намерно тргнаа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американската централна банка Federal Reserve (Fed) ги зголеми каматните стапки со побавно темпо отколку во претходниот период, како што и се очекуваше на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Од својот врв во средината на септември, индексот на американскиот долар доживеа фаза на депрецијација поради намалувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 301 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 313 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија ЌЕ ПОСТАВИ ЦЕНА ЗА НАФАТА, под неа НЕМА ДА ПРОДАВА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: