Николоски: Остануваме на определбата за правичност во даночниот систем, се работи на нов модел на прогресија

Владата останува на определбата да воспостави праведен и правичен даночен систем. Тоа, меѓу другото ќе се постигне преку нов модел на прогресија на кој ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Политичари, економисти и бизнисмени во петок ќе дискутираат на тема:„Економски предизвици во 2023: како да го одржиме економскиот раст и ја трансформираме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанска комора за информатички и комуникациски технологии – МАСИТ со поддршка на Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извоз, денеска организира ...
| | веќе видена | слични

Македонија хронично има високи трговски дефицити односно вредноста на увозот е многу поголема од онаа на извозот. Тој јаз во трговскиот дефицит дополнително се ...
| | веќе видена | слични

Од Сојузот на стопански комори сметаат дека не е време за нови даноци бидејќи на тој начин би се создал дополнителен притисок врз економијата. Членот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 496 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 214 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 234 | | | веќе видена

Светската здравствена организација испраќа стручни тимови и авиони со медицинска опрема во Турција и Сирија кои беа погодени од разорните ...
сите 458 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 171 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Остануваме на определбата за правичност во даночниот систем, се работи на нов модел на прогресија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: