Symphony Digital (Симфони Дигитал) го отвора првиот технолошки центар во Македонија


Symphony Digital (Симфони Дигитал) има влијание на ИТ пазарот во Македонија од 2019 година. Кога за прв пат го отворија својот инженерски центар во Скопје, тие ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши во среда ќе учествува и ќе се обрати на Словенечко -македонски форум за економска соработка кој ќе се одржи во хотелот ...
| | веќе видена | слични

Политичари, економисти и бизнисмени во петок ќе дискутираат на тема:„Економски предизвици во 2023: како да го одржиме економскиот раст и ја трансформираме ...
| | веќе видена | слични

Македонија хронично има високи трговски дефицити односно вредноста на увозот е многу поголема од онаа на извозот. Тој јаз во трговскиот дефицит дополнително се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 498 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 272 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 312 | | | веќе видена

Големиот пријател на Македонија и хрватски македонист, универзитетскиот професор Горан Калоѓера од Хрватска со фејсбук -порака до Ковачевски, Ахмети и сите ...
сите 100 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Symphony Digital (Симфони Дигитал) го отвора првиот технолошки центар во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: