ПОВЕЌЕ ОД 420 МЛАДИ УЧАТ ПО ГЕРМАНСКИ СТАНДАРДИ - Германската комора задоволна од дуалното образование


Германската комора во Македонија се осврнува на неодамнешната посета на германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер на нашата држава. Како што е познато, ...
| | веќе видена | слични

Македонија хронично има високи трговски дефицити односно вредноста на увозот е многу поголема од онаа на извозот. Тој јаз во трговскиот дефицит дополнително се ...
| | веќе видена | слични

Само во ноември се отворени речиси 300 нови работни места, соопшти Дирекцијата за ТИРЗ. Позитивниот тренд на раст од почетокот на годинава продолжува и во ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Над 2300 нови работни места се отворени во компаниите во ТИРЗ од почетокот на годинава. Бројот на вработени заклучно со ноември се искачи на 16.300 што е ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

450 милиони евра изнесуваат Директните странски инвестиции (ДСИ) само оваа година, вели директорот на ТИРЗ Јован Деспотовски во интервју за Фронтлајн, „или ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За прв пат просечната плата во зоните е поголема од просечната во земјата и очекувам тој раст да продолжи. Ние уште на почетокот кога ја преземавме работата во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во рамки на проектот за поддршка на приватниот сектор за регионална интеграција и интернационализација, проект што го имплементира Стопанската комора на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 496 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 291 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 280 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 228 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОВЕЌЕ ОД 420 МЛАДИ УЧАТ ПО ГЕРМАНСКИ СТАНДАРДИ - Германската комора задоволна од дуалното образование

Од:
До кого (е-маил):
Порака: