Вал: Мисијата на ОБСЕ во 2023. отвора дискусија за подобрување на функционалната независност и долгорочна одржливост на МИА

Мисијата на ОБСЕ во Скопје следната година ќе се состане со голем број засегнати страни за да дискутира како да се подобри функционалната независност на ...
| | веќе видена | слични

Лобирање, регрутирање, финансирање: американските дигитални гиганти во последниве години создадоа „мрежа на влијание” во Франција, која е осудена во извештајот ...
| | веќе видена | слични

ЦИВИЛ – Центар за слобода со години интензивно ја следи корупцијата, со посебен фокус на политичката корупција. Мониторингот најчесто е дел од долгорочниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 492 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 656 | | | веќе видена

Проверки низ казината во главниот град, но и во угостителските објекти спроведоа полициските екипи во текот на вчерашниот ден. Контролите направени во ноќните ...
сите 214 | | | веќе видена

Лидерот на партијата Вазраждание која има 27 пратеници во парламентот на Бугарија кој е составен од 240 народни претставници отворено бара припојување на ...
сите 6 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вал: Мисијата на ОБСЕ во 2023. отвора дискусија за подобрување на функционалната независност и долгорочна одржливост на МИА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: