Трет ден блокади на приватните автобуски превозници, Град Скопје со нов јавен повик за линиите со број 20 и 22


Приватните автобуски превозници веќе трет ден по ред продолжуваат со протестите преку блокади на неколку од главните сообраќајни точки во главниот град. Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ние денеска официјално поднесовме барање до премиерот Димитар Ковачевски за средба, откако го испочитувавме неговиот предлог за деблокада на булеварите во ...
| | веќе видена | слични

Очекуваме средбата да се случи брзо и да најдеме договорно решение во врска со исплатата на долгот, рече денеска на прес-конференција Ќемал Муриќ од „Слобода ...
| | веќе видена | слични

По девет дена протести со блокади, синоќа заврши голготата на приватните превозници „Слобода превоз“ и „Макекспрес“, кои се одлучија на овој потег со цел да ги ...
| | веќе видена | слични

Владата ја поздрави одлуката на приватните превозници да ги одблокираат улиците на Скопје, велат функционален град е она што скопјани го заслужуваат и кон кое ...
| | веќе видена | слични

Приватните автобуски превозници „Слобода превоз“ и „Мак експрес“ по девет дена блокада вчера ги тргнаа автобусите што беа паркирани на булеварот „Илинден“ пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трет ден блокади на приватните автобуски превозници, Град Скопје со нов јавен повик за линиите со број 20 и 22

Од:
До кого (е-маил):
Порака: