РЕС е најсигурната компанија за снабдување со електрична енергија на стопанството

4 копии

Време зa читање: < 1 минутa Снабдувачот со електрична енергија РЕС (Reneweble Energy Supply) располага со сопствено производство на електрична енергија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Започна истрага на енергетските компании поради незаконско поскапување на струјата во Италија. Мерките се против главните снабдувачи на електрична енергија и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 478 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 642 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 188 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 107 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РЕС е најсигурната компанија за снабдување со електрична енергија на стопанството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: