РКЕ: Пред осум месеци побаравме од ДПИ, ДИТ, УДП и УЈП да направат контрола на фирми, ама ништо од тоа

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) посочува дека уште во месец април 2022 година ги има информирано Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), ...
| | веќе видена | слични
12 копии

ЕСМ Снабдување со топлина апелира сите потрошувачи кои ја добиваат фактурата во хартиена форма да ја искористат можноста за добивање на е-фактура затоа што е ...
| | веќе видена | слични

ЈП „Исар“ од Штип од 1-ви декември е на регулираниот пазар за струја. Според првиот човек на претпријатието Трајче Здравков, тоа ќе значи двојно помала сметка ...
| | веќе видена | слични

Скопјани кои се греат на парно месецов ќе треба да платат две сметки за испорачана топлинска енергија, едната за октомври, другата за ноември . Новиот ...
| | веќе видена | слични

Државата не знае колку собира и каде се трошат парите од еколошките такси, Македонија нема интегриран систем за решавање на проблемите со животната средина, ...
| | веќе видена | слични

По воведувањето на антикризните мерки на Владата, очекувањата се дека декемвриските сметки ќе бидат пониски. Во штипското Јавно Комунално претпријатие “Исар”, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Паушални сметки, нередовно читање и замена на водомерите, ова се само дел од поплаките кои често може да се слушнат на наплатните шалтери на „Водовод“. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државнот завод за ревизија (ДЗР) посочува дека мерките и активностите кои ги преземаат надлежните институции не се доволни за унапредување на квалитетот на ...
| | веќе видена | слични

ДЗР: Мерките и активностите на надлежните институции не се доволни за унапредување на квалитетот на животната средина Ова е заклучокот на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ за падот на ентузијазмот кај граѓаните во анкетите за поддршка на евроинтеграциите, вели дека не станува за ...
сите 224 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 213 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ: Пред осум месеци побаравме од ДПИ, ДИТ, УДП и УЈП да направат контрола на фирми, ама ништо од тоа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: