Френки де Јонг: Не знам како да го запреме Меси


3 копии

Лионел Скалони се претвори во вистински лидер на оваа генерација на Аргентина и е омилен меѓу играчите од репрезентацијата, бидејќи со своите методи и ...
| | веќе видена | слични

Пред средбата Аргентина и Хрватска, своите очекувања ги изнесе аргентинскиот селектор Лионел Скалони. „Очекувам тесен натпревар. Хрватска е одлична екипа, се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ФИФА потврди дека Аргентина и Холандија се под истрага за однесувањето во текот на нивниот меч од четврт-финалето од Светското првенство во Катар, со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 512 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 392 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 401 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Проверки низ казината во главниот град, но и во угостителските објекти спроведоа полициските екипи во текот на вчерашниот ден. Контролите направени во ноќните ...
сите 213 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 142 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Френки де Јонг: Не знам како да го запреме Меси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: