РКЕ: Пред осум месеци побаравме да се изврши инспекциски надзор дали има злоупотреби

2 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) посочува дека уште во месец април 2022 година ги има информирано Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од општина Ѓорче Петров информираат дека извесна Ивана во име на Општина Ѓорче Петров и градоначалникот Александар Стојкоски во изминатиот период се јавува и ...
| | веќе видена | слични
12 копии

ЕСМ Снабдување со топлина апелира сите потрошувачи кои ја добиваат фактурата во хартиена форма да ја искористат можноста за добивање на е-фактура затоа што е ...
| | веќе видена | слични

Скопјани кои се греат на парно месецов ќе треба да платат две сметки за испорачана топлинска енергија, едната за октомври, другата за ноември . Новиот ...
| | веќе видена | слични

Скопјани ги примија првите сметки по преминувањето на парното од БЕГ на ЕСМ снабдување со топлина и веднаш почнаа да се жалат. Во многу сметки има грешки. ...
| | веќе видена | слични

Со еден месец задоцнување и со рок на плаќање до 15 декември на скопјани во изминатиов период им се доставија сметките за парно за октомври . Како што ...
| | веќе видена | слични

Осум месеци државните институции не кажуваат кои компании незаконски се префрлија од слободен на регулиран пазар и дали ќе има санкции како што побара тогаш ...
| | веќе видена | слични

Царинската управа ги проверува сомнителните фактури од увоз на пелети на трговците кои министерот за економија, Крешник Бектеши ги посочи пред медиумите, но ...
| | веќе видена | слични

Останато

На новинарите не им е дозволен влез во црквата, а од друга страна, снимателите и фоторепортерите не смеат да излезат надвор од црквата во обезбедената зона. ...
сите 603 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ: Пред осум месеци побаравме да се изврши инспекциски надзор дали има злоупотреби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: