ВМРО-ДПМНЕ: Арсовска требаше да излезе со решение, но таа два дена смислувала што да излаже


Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Советничката од СДСМ во Град Скопје, Љубица Јанчева, на денешната седница порача дека советниците мора да добијат Информација за јавниот градски превоз за да ...
| | веќе видена | слични

Тешка навреда од говорницата на Советот на Град Скопје се слушна од устата на заменик-градоначалникот Александар Трајановски, кој приватните автобуски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најпрво сакам да поставам две прашања до секретарот на градот да договори, бидејќи тој изјави дека не можеле моментално да ни достават информација на писмено ...
| | веќе видена | слични

Наместо решавање на проблемите со кои се соочуваат приватните превозници поради долгот кој Град Скопје, односно ЈСП го има кон нив, надлежните како и Владата ...
| | веќе видена | слични

Арогантното однесување на Данела Арсовска и нејзиниот учител Стевче Јакимовски од ГРОМ, денес преку советникот и заменик градоначалник Александар Трајановски ...
| | веќе видена | слични

Ние денеска официјално поднесовме барање до премиерот Димитар Ковачевски за средба, откако го испочитувавме неговиот предлог за деблокада на булеварите во ...
| | веќе видена | слични

– Советот на Град Скопје, на денешната 21 седница, со 22 гласа за донесе заклучок за задолжување на градоначалничката Данела Арсовска и Јавното сообраќајно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Арсовска требаше да излезе со решение, но таа два дена смислувала што да излаже

Од:
До кого (е-маил):
Порака: