Јовановски вели дека од Градот немало никаква реакција и баш поради тоа протестите ќе продолжат


Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Советничката од СДСМ во Град Скопје, Љубица Јанчева, на денешната седница порача дека советниците мора да добијат Информација за јавниот градски превоз за да ...
| | веќе видена | слични

Тешка навреда од говорницата на Советот на Град Скопје се слушна од устата на заменик-градоначалникот Александар Трајановски, кој приватните автобуски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најпрво сакам да поставам две прашања до секретарот на градот да договори, бидејќи тој изјави дека не можеле моментално да ни достават информација на писмено ...
| | веќе видена | слични

Наместо решавање на проблемите со кои се соочуваат приватните превозници поради долгот кој Град Скопје, односно ЈСП го има кон нив, надлежните како и Владата ...
| | веќе видена | слични

Арогантното однесување на Данела Арсовска и нејзиниот учител Стевче Јакимовски од ГРОМ, денес преку советникот и заменик градоначалник Александар Трајановски ...
| | веќе видена | слични

Ние денеска официјално поднесовме барање до премиерот Димитар Ковачевски за средба, откако го испочитувавме неговиот предлог за деблокада на булеварите во ...
| | веќе видена | слични

– Советот на Град Скопје, на денешната 21 седница, со 22 гласа за донесе заклучок за задолжување на градоначалничката Данела Арсовска и Јавното сообраќајно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не знам кој ќе биде мојот наследник и дали има нешто дефинитивно. Дневната политика никогаш не сум ја следел, затоа што имаме многу ангажмани во Министерството ...
сите 309 | | | веќе видена

Објавата преку која основачот на бугарската фондација „Македнија“, Виктор Стојанов, нуди 200 евра во замена за идентитетот на полицаецот од граничниот премин ...
сите 247 | | | веќе видена

„Рано наутро тргнав од Истанбул за Адана, на пат од илјада километри, сега имам уште околу 200 километри пред мене. Има сообраќајни незгоди на патот, искршени ...
сите 314 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Синоќа на Извршниот одбор на СДСМ меѓу сопартијците и премиерот Димитар Ковачевски биле изнесени стравувања од „албанизација“ на Владата, според информациите ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановски вели дека од Градот немало никаква реакција и баш поради тоа протестите ќе продолжат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: