Скопска Автокоманда се враќа во градската топловодна мрежа?!

12 копии

ЕСМ Снабдување со топлина апелира сите потрошувачи кои ја добиваат фактурата во хартиена форма да ја искористат можноста за добивање на е-фактура затоа што е ...
| | веќе видена | слични

Скопјани кои се греат на парно месецов ќе треба да платат две сметки за испорачана топлинска енергија, едната за октомври, другата за ноември . Новиот ...
| | веќе видена | слични

Скопјани ги примија првите сметки по преминувањето на парното од БЕГ на ЕСМ снабдување со топлина и веднаш почнаа да се жалат. Во многу сметки има грешки. ...
| | веќе видена | слични

Со еден месец задоцнување и со рок на плаќање до 15 декември на скопјани во изминатиов период им се доставија сметките за парно за октомври . Како што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 170 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не гледа оти украинските власти се подготвени да најдат решение за конфликтот во Украина врз основа на мировниот ...
сите 200 | | | веќе видена

Активисти на опозициската Социјалдемократска партија денеска фрлија торта и милкшејк кон Бесник Бислими, вицепремиерот на Косово и главен преговарач во ...
сите 809 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 220 | | | веќе видена

ЗАТВОРЕНИЦИ КОПАЛЕ ТУНЕЛ ЗА ДА ИЗБЕГААТ Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна безбедност, Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал во ...
сите 175 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопска Автокоманда се враќа во градската топловодна мрежа?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: