Втор ден блокади - Превозниците не попуштаат, Арсовска ја нема


4 копии

Советничката од СДСМ во Град Скопје, Љубица Јанчева, на денешната седница порача дека советниците мора да добијат Информација за јавниот градски превоз за да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најпрво сакам да поставам две прашања до секретарот на градот да договори, бидејќи тој изјави дека не можеле моментално да ни достават информација на писмено ...
| | веќе видена | слични

Ние денеска официјално поднесовме барање до премиерот Димитар Ковачевски за средба, откако го испочитувавме неговиот предлог за деблокада на булеварите во ...
| | веќе видена | слични

– Советот на Град Скопје, на денешната 21 седница, со 22 гласа за донесе заклучок за задолжување на градоначалничката Данела Арсовска и Јавното сообраќајно ...
| | веќе видена | слични

„Сега имаме градски превоз кој го реализира само ЈСП и ние треба да знаеме по која одлука за линиски превоз се реализира јавниот градски превоз во Скопје. По ...
| | веќе видена | слични

Главниот приоритет на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата е јавниот интерес, а јавниот интерес подразбира квалитетен, навремен јавен градски превоз. Но, дали ние во ...
| | веќе видена | слични

Заменик-градоначалникот на Град Скопје, Александар Трајановски денеска од говорницата на Градското собрание порача дека договорите со приватните превозници се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор ден блокади - Превозниците не попуштаат, Арсовска ја нема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: