ЕСМ: Училиштата и водостопанствата до 20 декември можат да се пријават за субвенционирана струја

Од вкупно регистрирани 474 јавни основни и средни училишта во државата, за снабдување со субвенционирана електрична енергија преку „ЕСМ продажба“ се пријавиле ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Нема да се остварат најавувањата и очекувањата на таканаречените енергетски експерти во нашата држава и нема да се случи такво зголемување на цената на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

– Веќе е почнат трендот на намалување на цените на основните прехранбени производи наведени во одлуката на Владата, а ќе се случи и кај другите производители ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши кажа дека е почнат трендот на намалување на цените на основните прехранбени производи наведени во одлуката на Владата. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши вели дека намалување на цените на основните прехранбени производи ќе почнат да се намалуваат од следната недела, кога ...
| | веќе видена | слични

Во однос на Законот за потрошувачи, е усвоен кон крајот на ноември и веќе е во сила, но како и секој закон кој се усвојува има рокови за да се почне да се ...
| | веќе видена | слични

Поосетно намалување на цените ќе имаме откако ќе се потрошат залихите на потрошувачите, изјави министерот за економија Крешник Бектеши. Прашањето зошто во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, пред медиумите објави дека од денеска операторот на системот за пренос на гас ГА-МА и АД НЕР, претпријатието кое ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Унгарската влада ги продолжи постојните ограничувања на цените на основните прехранбени производи до 30 април, соопшти Министерството за земјоделство. ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски најави дека наскоро пак ќе има состанок со претставници на Стопанската комора во делот на производителите на основни прехранбени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 412 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 214 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ: Училиштата и водостопанствата до 20 декември можат да се пријават за субвенционирана струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: