ЕСМ: ТЕЦ Неготино е вклучен на мрежа и испорачува електрична енергија


Министерот за економија Крешник Бектеши најави дека попладнево на затворена седница Владата ќе донесе конечна одлука, која цена ЕСМ в петок, кога е и ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните имале преголеми очекувања за поевтинувањата на лебот, млекото и другите прехранбени производи, па затоа сега биле разочарани од висината на цените. И ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За 25 дена во ноември ЕСМ во своите 4 блокови на двете термоцентрали произвел 178.500 мегаватчасови струја што значи дека, просечно на час, успеал да стави во ...
| | веќе видена | слични

Собраниската Комисија за економија го поздрави предлог-законот за помош на словенечкото стопанство за ублажување на последиците од енергетската криза. Но, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

АД ЕСМ вчера произведе 16.363 мегават часови електрична енергија, со што целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите потрошувачи, информираат од ...
| | веќе видена | слични

Како што нагласуваат, при тоа во термоелектраните се произведени 13.223, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци 3.140 мегават часови електрична ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денес во Собранието владиното мнозинство одби еден многу важен Предлог закон кој беше предложен од страна на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 361 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег на планините и на повисоките места и од дожд и снег во пониските предели. Попладне ќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ: ТЕЦ Неготино е вклучен на мрежа и испорачува електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: