ЕИБ вети поддршка за енергетската криза на самитот ЕУ – Западен Балкaн


2 копии

Србија треба да се усогласи со сите рестриктивни мерки на ЕУ против трети земји, вклучително и против Иран.Портпаролот за надворешна политика на ЕУ, Петер ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повторно нешто се придвижи и процесот на проширување на Европската унија доби замав, кажа претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лејен во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Секретарот за меѓународна соработка на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Бојан Маричиќ, заедно со лидерот Димитар Ковачевски и потпретседателката, ...
| | веќе видена | слични

Генерално гледано, дводневниот самит во Тирана не донесе некаков план или визија за иднината на Западен Балкан во ЕУ. Според аналитичарите, она што недостига ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕУ мора сериозно да ги сфати и разгледа опструкциите од опозицијата во Македонија и обидите на ВМРО-ДПМНЕ и Левица по секоја цена да го загрозат европскиот пат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски денеска учествуваше на првата панел дискусија на Самитот Западен Балкан -Европска Унија во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 752 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 255 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕИБ вети поддршка за енергетската криза на самитот ЕУ – Западен Балкaн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: