ССНМ: Павле Беловски избран за претседател на ССНМ


Голем дел од работничките права на новинарите и медиумските работници во Македонија не се почитуваат. Некои од проблемите со кои се соочуваат новинарите се ...
| | веќе видена | слични

Новиот модел на субвенционирање е причина повеќе за генерален штрајк на земјоделците. Самостојниот синдикат ги финишира барањата пред штрајк кои наскоро ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 445 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 362 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег на планините и на повисоките места и од дожд и снег во пониските предели. Попладне ќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССНМ: Павле Беловски избран за претседател на ССНМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: