ЕСМ: Училиштата и водостопанствата до 20 декември можат да се пријават за субвенционирана струја


Од вкупно регистрирани 474 јавни основни и средни училишта во државата, за снабдување со субвенционирана електрична енергија преку „ЕСМ продажба“ се пријавиле ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши најави дека попладнево на затворена седница Владата ќе донесе конечна одлука, која цена ЕСМ в петок, кога е и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Веќе е почнат трендот на намалување на цените на основните прехранбени производи наведени во одлуката на Владата, а ќе се случи и кај другите производители ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нема да се остварат најавувањата и очекувањата на таканаречените енергетски експерти во нашата држава и нема да се случи такво зголемување на цената на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши кажа дека е почнат трендот на намалување на цените на основните прехранбени производи наведени во одлуката на Владата. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши вели дека намалување на цените на основните прехранбени производи ќе почнат да се намалуваат од следната недела, кога ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните имале преголеми очекувања за поевтинувањата на лебот, млекото и другите прехранбени производи, па затоа сега биле разочарани од висината на цените. И ...
| | веќе видена | слични

Во однос на Законот за потрошувачи, е усвоен кон крајот на ноември и веќе е во сила, но како и секој закон кој се усвојува има рокови за да се почне да се ...
| | веќе видена | слични

Поосетно намалување на цените ќе имаме откако ќе се потрошат залихите на потрошувачите, изјави министерот за економија Крешник Бектеши. Прашањето зошто во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе направиме се за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев на 4 февруари, рече Александар Пандов, прв човек на ...
сите 735 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Русија преку својата амбасада во Скопје упати реакција до министерот за надворешни работи Бујар Османи да не шири изјави дека Русија го поттикнува соседскиот ...
сите 205 | | | веќе видена

Амасадорот на ЕУ, Дејвид Гир вели дека сите земји кои сакаат да се придружат на ЕУ, треба да ги применуваат стандардите за човекови права. Тоа се очекувањата, ...
сите 272 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ: Училиштата и водостопанствата до 20 декември можат да се пријават за субвенционирана струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: