ТЕЦ Неготино испорачува електрична енергија


7 копии
2 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, пред медиумите објави дека од денеска операторот на системот за пренос на гас ГА-МА и АД НЕР, претпријатието кое ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За 25 дена во ноември ЕСМ во своите 4 блокови на двете термоцентрали произвел 178.500 мегаватчасови струја што значи дека, просечно на час, успеал да стави во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

АД ЕСМ вчера произведе 16.363 мегават часови електрична енергија, со што целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите потрошувачи, информираат од ...
| | веќе видена | слични

Како што нагласуваат, при тоа во термоелектраните се произведени 13.223, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци 3.140 мегават часови електрична ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Преносот и дистрибуцијата на струја ќе поевтини од Нова година. По шестмесечните жалби на граѓаните дека овој трошок во сметките често е повисок од трошокот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако ќе завршат тендерите за набавка на електрична енергија на универзалнииот снабдувач ЕВН Хоме и за набавка на загуби за МЕПСО и во Електродистрибуција за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи од СДСМ Никола Димитров, во вечерашното гостување во Тема на денот на ТВ Сител говорејќи за македонско бугарските ...
сите 740 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 651 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 397 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 326 | | | веќе видена

Додека Ковачевски се занимава со висока политика и саеми за “еднакви можности” и трча да и одоброволи на Бугарија, додека Ахмети си потпевнува песни во ...
сите 163 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 81 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТЕЦ Неготино испорачува електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: