Што научивме од овогодишната конференција за е-трговија?

2 копии

Македонскиот бизнисмен Игор Гешовски прогласен е за „Менаџер и личност на годината“ на меѓународниот бизнис форум „Самит на најуспешните менаџери од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дијалогот, соработката и имплементацијата на иновативни решенија засновани на стандардите на ЕУ се основните столбови на кои се потпира успешната иднина на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регионалниот фармацевтски гигант Галеника веќе половина деценија стратешки соработува со најголемата фармацевтска компанија во Бразил, EMS, обезбедувајќи ...
| | веќе видена | слични

Со ова пазарот се зголемува од 2 на 16 милиони потенцијални членови, а стратегијата на компанијата е проширувањето и менаџирањето на овие пазари да се одвива ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Благодарение на одличните резултати, изградената репутацијата и големите вложувања и активности на пазарот, Diners Club Македонија доби дозвола за откупување ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не знам кој ќе биде мојот наследник и дали има нешто дефинитивно. Дневната политика никогаш не сум ја следел, затоа што имаме многу ангажмани во Министерството ...
сите 216 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 29 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 195 | | | веќе видена

„Рано наутро тргнав од Истанбул за Адана, на пат од илјада километри, сега имам уште околу 200 километри пред мене. Има сообраќајни незгоди на патот, искршени ...
сите 39 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што научивме од овогодишната конференција за е-трговија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: