„Алкалоид” со нова инвестиција вредна 700.000 евра

10 копии

Продажбата од куќен праг е најдоброто решение за пласманот на производите на земјоделските производители и малите семејни бизниси. Токму затоа и Министерството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за земјоделство промовирајќи го новиот Буџет за 2023 информира дека една од главните мерки ќе биде поддршка на малите семејни бизниси. Вториот ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Алкалоид“ отвори нови лабораториски капацитети за контрола и за следење на квалитетот на производите со површина од 400 метри квадратни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе направиме се за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев на 4 февруари, рече Александар Пандов, прв човек на ...
сите 735 | | | веќе видена

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 341 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Амасадорот на ЕУ, Дејвид Гир вели дека сите земји кои сакаат да се придружат на ЕУ, треба да ги применуваат стандардите за човекови права. Тоа се очекувањата, ...
сите 272 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 304 | | | веќе видена

Русија преку својата амбасада во Скопје упати реакција до министерот за надворешни работи Бујар Османи да не шири изјави дека Русија го поттикнува соседскиот ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Алкалоид” со нова инвестиција вредна 700.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: