„Алкалоид“ пушти во употреба нова инвестиција вредна 720.000 евра

15 копии

Новите лаборатории за контрола на квалитетот, истражување, развој и за регистрации се организирани на простор од 400 метри квадратни, во производствениот ...
| | веќе видена | слични

Продажбата од куќен праг е најдоброто решение за пласманот на производите на земјоделските производители и малите семејни бизниси. Токму затоа и Министерството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за земјоделство промовирајќи го новиот Буџет за 2023 информира дека една од главните мерки ќе биде поддршка на малите семејни бизниси. Вториот ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Алкалоид“ отвори нови лабораториски капацитети за контрола и за следење на квалитетот на производите со површина од 400 метри квадратни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се сите оние луѓе кои не сакаат Македонија да биде дел од Европската ...
сите 364 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски воведе санкции за 185 компании и поединци кои ја поддржуваат 12-месечната војна на Русија.Фирмите и бизнисмените кои ...
сите 418 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 189 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 152 | | | веќе видена

Екс македонскиот амбасадор во Букурешт Благој Зашов му пишува писмо на актуелниот бугарски технички премиер Милков во кое му вели дека веќе не му е драг затоа ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Алкалоид“ пушти во употреба нова инвестиција вредна 720.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: