Факултетите, судовите и затворите поради долгови, можат да останат без струја


Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ЕВН од утре ќе испорачува известување за ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот производител на електрична енергија ги прави последните калкулации за висината на цената на домашен киловат-час, што ќе биде основа за определување ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Ковачевски денеска изјави дека во неговиот анкетен лист поднесен до Антикорупциската комисија уште пред да дојде на сегашната функција било пријавено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Ковачевски денеска призна дека неговата сопруга има инвестирано во изградба на фотоволтаична централа. Премиерот се правдаше дека Елена со свои пари ...
| | веќе видена | слични

Професорката Мирјана најчевска реагира на веста, а потоа и на потврдата од премиерот Димитар Ковачевски, дека неговата сопруга Елена Ковачевска влегува во ...
| | веќе видена | слични

Тоа што сопругата на премиерот Димитар Ковачевски влегла во бизнисот со фотоволтаици, не било ништо спортно. Или така барем смета тој.Според него тоа си е ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски одговарајќи денеска на новинарско прашање во врска со неговата сопруга дали е таа е впуштена во бизнис со фотоволтаична централа, ...
| | веќе видена | слични

Елена Ковачевска се појавува како ко-сопственик во компанијата „Сол груп 5 ДОО Скопје“, заедно со синот на нивниот кум, Кирил Паунов, сопругата на директорот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 214 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 89 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 342 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 240 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 215 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 104 | | | веќе видена

Власта се обидува да создаде перцепција дека ВМРО-ДПМНЕ е антизападна и антиЕУ затоа што не се согласува со францускиот предлог и уставните измени како што се ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Факултетите, судовите и затворите поради долгови, можат да останат без струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: