Сме или не сме подготвени за Унијата

Американскиот тим за санкции дојде, побара што им беше потребно и замина назад за Вашингтон. Неговата работа е сега да му предложи на државниот секретар кои ...
| | веќе видена | слични

Американскиот тим за санкции, кој во изминатите денови престојуваше во Македонија за да истражи наводи за корупција кај поранешни и актуелни функционери, по ...
| | веќе видена | слични

По една недела скенирање на состојбата со корупцијата, тимот од Вашингтон си замина од Македонија. Од американската амбасада во Скопје за Сител потврдуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот за санкции од Вашингтон кој беше во Македонија со цел поагресивно да истражува корупција кај поранешни, но и актуелни функционери си заминал од земјава, ...
| | веќе видена | слични

 Оваа информација за Канал 5 ја потврдија од американската амбасада во земјава. Во одговорот кој ни го испратија нема детали до какви сознанија дошле  луѓето ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски пред студентите кои следат настава по предметите Политички систем и Теорија на држава и право говореше на тема „Практични аспекти на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на проектот „Лице в лице со претседателот“ денеска го посети Штип, каде одржа предавање на Правниот факултет при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 478 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 643 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сме или не сме подготвени за Унијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: