Овој четврток одиме на руфтоп новогодишен базар во Скопје Сити Мол

Социјалните мрежи се преполни со позитивни коментари за новогодишното украсување на општина Крива паланка. Градоначалникот на Крива Паланка, Сашо Митовски вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сивилото во македонските општини и градот Скопје од кои најголем дел не се украсени го отскокна општина Крива Паланка која буквално блесна во новогодишната ...
| | веќе видена | слични

 „Прекрасно“, „Колку е убаво, мојот роден град е најубав на свет“, „Убавина и рај за очи и душа, дури и за нас кои не сме во Паланка, но верувам дека е уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако веќе сме на средината од месец декември, Град Скопје нема план како да ја долови предновогодишната празнична атмосфера, иако до 2023 има уште 18 дена. ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Скопје се уште лицитира со терминот за почеток на новогодишното украсување, скопјани во мрак го очекуваат доаѓањето на новогодишната магија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Крива Паланка оваа година е помеѓу првите градови кои ги украсија улиците и плоштадот со новогодишни украси, елка и светилки. Минатата година овој град беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ја решивме мистеријата дали има бугарска делегација во РСМ - има, коментираше Демерџиев за неговото присуство во живо во Скопје. Тој лично изјави дека ...
сите 388 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 433 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овој четврток одиме на руфтоп новогодишен базар во Скопје Сити Мол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: